Systemy

aluminiowe

Systemy aluminiowe

Systemy aluminiowe

Balustrada GV™ - GLASS VIEW™ dla osób ceniących jakość i przystępną cenę.

top

Balustrada GV™ to nowoczesna i lekka, a co za tym idzie-bardzo korzystna cenowo szklana balustrada o konstrukcji aluminiowej. Charakterystyczną cechą GLASS VIEW™ jest możliwość uzyskania pełnego wypełnienia przedniej części balustrady szkłem. Balustrada jest skonstruowana w taki sposób, że tafle szkła tworzą jednolitą całość, brak jest ram pionowych, czy punktowych uchwytów
Połączenie lekkości z wytrzymałością sposobem na sukces.

Lekkie i ergonomiczne elementy wbrew pozorom, umożliwiają uzyskanie bardziej wytrzymałych konstrukcji od ciężkich, topornych rozwiązań. Nieduże i zgrabne aluminiowe profile wyglądają estetycznie, jednocześnie pozwalają by główną rolę w balustradzie odgrywało szklenie. Za pomocą malowania proszkowego lub anodowania możliwe jest uzyskanie profili w dowolnym kolorze palety RAL. W balustradzie zawsze stosowane jest szklenie bezpieczne dostępne w kilku wersjach: od przeziernego poprzez mleczne, wybarwione w masie do wyszukanych koncepcji np. zamknięcie między taflami ziaren kawy, napisów wyciętych laserowo. Wszystkie łączniki i marki wykonane są z wytrzymałych stopów aluminium, stali nierdzewnej i stali ocynkowanej ogniowo.
Technika dostosowana do nowoczesnych rozwiązań.

top

Balustrada GV™ może być montowana na płycie i/lub do czoła balkonu, loggii. Dodatkowo system został dostosowany do użycia różnych wypełnień: -pełnych przede wszystkim szklanych (ESG, VSG, ESG/VSG, TVG/VSG), kompozytowych paneli aluminiowych, płyt (HPL, włókno-cementowych, fornirowanych np. kamiennych), -ażurowych, w tym systemowych tralek, nowoczesnych blach perforowanych, oraz innych wypełnień do łącznej grubości 12 mm.
Szeroki wachlarz zastosowań.

GV™ może być zastosowany do wykonywania balustrad, w tym zabezpieczeń portfenetrów i zasłon przede wszystkim z pełnym ew. ażurowym wypełnieniem np. systemowymi tralkami. Elementy wykonane w systemie GV™ stanowić mogą dobre zabezpieczenie/ogrodzenie tarasów, balkonów, dachów, portfenetrów, przejść, ciągów komunikacyjnych, ogrodzeń, basenów, kawiarni itp. System znajduje zastosowanie głównie w budownictwie wielo i jednorodzinnym, biurowym oraz w instytucjach użyteczności publicznej, hotelach, bankach i urzędach, a także na ciągach komunikacyjnych.

Bezramowe zabudowy NPV™ – NEW PERFECT VIEW™

top

NEW PERFECT VIEW™ to nowoczesny, przesuwno-rozwierany system szklanych, bezszprosowych zabudów balkonów, loggii i tarasów. Zadaniem zabudowy jest ochrona przed hałasem i czynnikami atmosferycznymi. Jednocześnie zabudowa pozwala na swobodą wentylację zabudowanych przestrzeni. Główny element stanowią szklane formatki, znajdujące się w jednej płaszczyźnie i osadzone w pojedynczych aluminiowych prowadnicach. Formatki mogą swobodnie poruszać się zarówno w prawą jak i lewą stronę, dodatkowo mogą przejeżdżać przez różne naroża i kąty. Otwarte (zsunięte) formatki stanowią wąski pakiet szyb prostopadły do prowadnicy. Czterorolkowy, precyzyjny układ jezdny oraz łożyskowane elementy pozwalają na zachowanie trwałości systemu i cichą pracę zabudowy. Możliwość bezpiecznego otworzenia każdego panelu pozwala na komfortowe mycie szyb. W zależności od wysokości dobiera się szklenie bezpieczne ESG szerokości od 6-10 mm. NPV™ pozwalana na wykonanie zabudowy o wysokości do 3000mm i szerokości do 1400 mm. Istotnymi przewagami zabudów NPV™ jest precyzyjny układ kompensacyjny, trwały i wytrzymały mechanizm jezdny oraz solidny układ otwierania formatek.
Technika dostosowana do nowoczesnych rozwiązań.

top

Bezramowe zabudowy SPV™ I – SLIDING PERFECT VIEW™ I oraz SPV II™ – SLIDING PERFECT VIEW™ II SLIDING PERFECT VIEWTM I

 w odróżnieniu od NPV™ nie ma jednej płaszczyzny wszystkich formatek. Każdy szklany, bezramowy panel z uwagi na oddzielną prowadnicę jest lekko przesunięty w płaszczyźnie. Prowadnica dolna znajduje się powyżej poziomu posadzki. Podczas otwierania i zamykania zabudowy pociągamy tylko pierwszą formatkę. Wszystkie kolejne zahaczają o poprzednią i razem się przesuwają. Po otworzeniu zabudowy widać z zewnątrz jedną formatkę, za nią schowane są pozostałe. Dzięki temu złożony pakiet nie zajmuje powierzchni na tarasie, czy balkonie. Produkt przeznaczony jest do zastosowań zewnętrznych. SPV™ II jest idealnym rozwiązaniem do biur i wnętrz. W odróżnieniu od SPV™ I dolna prowadnica jest płaska i może być ukryta w posadzce, przez co nie tworzy się podwyższenie i można swobodnie przejść lub przejechać wózkiem.

Bezramowe zabudowy CPV™ I – CENTER PERFECT VIEW™ I oraz CPV™ II – CENTER PERFECT VIEW™ II CENTER PERFECT VIEW™ I to zabudowa przeznaczona do stosowania głównie w centrach handlowych, galeriach i biurowcach. CPV™ I pozwala na wykonanie zabudowy o wysokości do 4500 mm. Szerokość pojedynczego skrzydła może wynosić nawet 1500 mm. Formatki ułożone są w jednej płaszczyźnie. Zabudowa nie posiada prowadnicy dolnej tylko punktowe mocowanie ukryte w posadzce. Przesuwając panel , formatka po obu stronach cały czas znajduje się w prowadnicy górnej. Z uwagi na dużą wysokość zabudowy, po otwarciu formatki nie ma efektu jej zawieszenia na jednym końcu. CPV™ II to ekonomiczna wersja zabudowy CPV™ I. Przeznaczona do stosowania w mniejszych centrach handlowych, galeriach i biurowcach, tarasach. Pozwala na wykonanie niższych zabudów – wysokość maksymalna 4000 mm, szerokość maksymalna skrzydła 1300 mm.

SLIDING PERFECT VIEW™

Zabudowa SLIDING PERFECT VIEW™ I to bezramowa zabudowa przesuwna balkonów, tarasów. W odróżnieniu od NEW PERFECT VIEW™ nie ma jednej płaszczyzny wszystkich formatek ponieważ posiada oddzielne tory w prowadnicy. W istocie każdy szklany, bezramowy panel z uwagi na oddzielną prowadnicę jest lekko przesunięty w płaszczyźnie. W systemie SPV I dolna prowadnica znajduje się powyżej poziomu podstawy np. posadzki. Podczas otwierania i zamykania zabudowy pociągamy tylko pierwszą formatkę. Wszystkie kolejne zahaczają o poprzednią i razem się przesuwają. Po otworzeniu zabudowy widać z zewnątrz jedną formatkę, za nią schowane są pozostałe. Dzięki temu złożony pakiet nie zajmuje powierzchni na tarasie, czy balkonie. Produkt przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań zewnętrznych. Wszystkie elementy i akcesoria wykonane są z aluminium i stali nierdzewnej lub stali ocynkowanej, co zapewnia odporności na korozję. Wybarwienie profili i szklenia można dostosować indywidulanie do potrzeb klienta.

SLIDING PERFECT VIEW™ II jest idealnym rozwiązaniem do wnętrz, w tym biur, sal konferencyjnych i innych pomieszczeń. Przede wszystkim dolna prowadnica jest płaska i może być praktycznie ukryta w posadzce, przez co nie tworzy się znaczne podwyższenie i można swobodnie przejść lub przejechać wózkiem. Podobnie jak w SLIDING PERCEFT VIEW™ I zabudowa nie ma jednej płaszczyzny. Podczas otwierania pociągamy pierwsza formatkę. Wszystkie kolejne zahaczają o poprzednią i razem się przesuwają. Wybarwienie profili i szklenia można dostosować indywidulanie do potrzeb klienta.

Materiały od: